KONSULTACJE BEHAWIORALNE                          tl_files/www.animag.eu/Plikownia/Obrazki/bahavior kopia.png

 

 

Życie nabrało tempa. Coraz dłuższe godziny w pracy; dom i rodzina; zakupy i przyjaciele, zabierają prawie cały nasz czas. Nie zostaje go zbyt wiele dla czworonożnego członka rodziny. Pies - wyselekcjonowany, aby pomagać w różnych pracach (zaganianie owiec, stróżowanie, polowanie na szkodniki, aportowanie zestrzelonego ptactwa) nagle znalazł się na kanapie, przez wiele godzin samotnie czekając na swoich właścicieli. Niestety nasze natury pod wieloma względami się różnią. Często ludzie nie są świadomi tego, że w naszym domowym kudłaczu tkwią elementy łańcucha łowieckiego, że kopanie, węszenie, gryzienie i żucie, szczekanie i zabawa są takimi samymi potrzebami jak u nas pójście do kina, relaks, sen, czy wypocenie się na siłowni, popływanie w basenie. Niezaspokajanie naturalnych potrzeb psa jest najczęściej katastrofalne w skutkach - nie tylko dla samego zwierzaka, ale i dla jego otoczenia.

 

Jeśli Twój pies wykazuje jakiekolwiek zachowania niepożądane - nie czekaj, aż się utrwalą! W zrozumieniu ich źródeł oraz w ich modyfikacji może Ci pomóc behawiorysta.

 

Pierwsza konsultacja trwa zazwyczaj około 2 h i jej koszt to 150zł plus dojazd (powyżej 10km). 

 

Modyfikacja problemowego zachowania opiera się na modelu EMRA.

Model EMRA służy do oceny zachowania: pomaga behawioryście oszacować nastrój zwierzęcia na co dzień, ocenić emocje, oraz wzmocnienia jakie utrzymują zachowanie, dzięki czemu można opracować skuteczny Program Modyfikacji Niepożądanego Zachowania.

 

Oferuję pomoc przy:

 

- ocenie miotu szczeniąt

- problemach z separacją (gdy zwierzę zostaje same)

- agresji psów do ludzi

- agresji psów do psów

- nadpobudliwości

- depresji

- lękliwości

- znaczeniu moczem w domu

- wprowadzeniu się nowego zwierzęcego lokatora

- przybyciu nowego członka rodziny (dziecka)

Prowadzący konsultacje: Magdalena Łęczycka, behawiorysta praktykujący COAPE

tl_files/www.animag.eu/Plikownia/nowosci_1/aktualnosci/capbt_behawiorysta_praktykujacy_logo_02_510x527 .jpg