O NAS

Magdalena Łęczycka

Magdalena Łęczycka

Mojemu życiu barwę i kierunek zawsze nadawały zwierzęta. Na początku były to drobne stworzenia – pająki, rybki, żaby, żółwie, papużki faliste i nimfy, zeberki, kanarki, myszki, chomiki, świnki morskie, króliki, a nawet koza. Wraz z wiekiem moje wymagania rosły – w domu pojawiły się więc koty :-) Po kilku latach obcowania również z końmi udało mi się w końcu wyprosić u rodziców psa – i tak pojawił się w domu Bary (mix owczarka kaukaskiego i owczarka niemieckiego). Jednakże brak odpowiedniej wiedzy w wychowaniu Canis familiaris był powodem konfliktu między zwierzęciem, a moim bratem. Szukając rozwiązania natrafiłam na ksiązki Johna Fishera: „Okiem psa” i „Dlaczego mój pies…?”, które wtedy wydały mi się „lekiem na całe zło”. Dopiero wybór owczarka belgijskiego groenendael’a na psa sportowego otworzył mi przysłowiowe okno na świat. Świat, gdzie treningi planuje się uwzględniając efektywność nauki, gdzie czworonogi są motywowane i nagradzane za pracę.

Szkolenie psów okazało się niegasnącą pasją, a pomaganie ludziom w ich problemach z czworonogami – niezwykle satysfakcjonujące.

…i fakty:

Ukończyłam zootechnikę na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu obroną badawczej pracy magisterskiej pt. „Porównanie metod szkolenia psów”. W trakcie studiów, przez dwa lata, byłam przewodniczącą Studenckiego Koła Naukowego Kynologów „Wataha” motywując i nadzorując studentów w badaniach parazytologicznych wrocławskiej populacji psów, organizując odczyty z dziedziny behawioru, ras i szkolenia, zbierając pieniądze i dary na schronisko, itp.

W międzyczasie startowałam z Kajem (moim groenendael’em) w zawodach obedience (Mistrz Polski Obedience Owczarków Belgijskich- klasy „1”, Mistrz Polski Obedience „2”, Mistrz Polski Owczarków Belgijskich klasy międzynarodowej), PT (egzamin 200/200), czeskim ZOP-ie, trenowałam tropienie, frisbee i obronę (IPO1). Obecnie startuję z moim gronkiem w obedience „3” (klasa międzynarodowa) oraz w agility „3” (tor przeszkód).

Wiedzę czerpię z obserwacji i trenowania mojego czworonożnych sportowców oraz psów moich kursantów, z seminariów organizowanych w Polsce (m.in. S.Harper, T. Ruugas, A. Capra, I.Sjosten, E.Scherkl, K.Fuchs, E.Prytz, oraz  wiele innych), czytając książki oraz artykuły; biorąc udział w kursach (m.in. Think dog, szkolenie z behawioru psów organizowane przez organizację IVSA, kurs dyplomowy COAPE – Centre of Applied Pet Ethology dający brytyjskie kwalifikacje behawiorysty zwierzęcego) i treningach u takich osób jak: Beata Karpeta, Maria Brandel (Szwecja), Siv Swendsen (Norwegia).

Podczas warsztatów u Kuby Gołąba na Rancho „Stokrotka” doskonaliłam swój warsztat szkoleniowca pracując z kurczakami ( stopień I „Najpierw wytresuj kurczaka” i stopień II „Jeden świat, wiele umysłów”).

W 2011 roku uzyskałam tytuł behawiorysty praktykującego i zostałam wybrana na zastępcę prezesa Stowarzyszenia Behawiorystów i Trenerów COAPE :)

Firmę ANIMAG założyłam wspólnie z moim przyjacielem, Tomkiem Jakubowskim w 2009r i jest ona naturalnym, kolejnym krokiem na naszej drodze zawodowej. W 2013 roku doszli kolejni instruktorzy – Alexandra Bulder i Michał Santorski a w 2016 – Marta Strześniewska. Staramy się przekazać Państwu wiedzę o tym jak wychowywać i szkolić Wasze psy, jak dbać o ich potrzeby, ich dobre samopoczucie, jak sprawić, aby były szczęśliwe i mogły stać się prawdziwymi przyjaciółmi rodziny.

We wrześniu 2011 roku ziściłam jedno ze swoich największych marzeń- sprowadziłam z Danii pieska rasy australian kelpie. Zuko (Tarrawangas Andy) to wspaniały pies, z którym aktualnie startuje w obedience w klasie międzynarodowej.

W lipcu 2014 roku zdecydowałam się na wzięcie użytkowego borderka o imieniu Wei, który będzie moim kolejny obediencowym zawodnikiem:)

 Marta Wieczorkowska

dsc04307Jako wolontariuszka, wspierałam schronisko dla bezdomnych zwierząt, w międzyczasie zdobyłam certyfikat COAPE „Szkoła dla Psów”, a po odbyciu szkolenia i praktyk u Magdy Łęczyckiej zostałam trenerem psów. Praca ze zwierzętami wymaga nieustannej nauki, dlatego wciąż czerpię z wiedzy najlepszych polskich trenerów i doszkalam się na kursach i seminariach.

Swoją pracę opieram na trzech filarach: relacji, zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa. Pracując z psami skupiam się więc na tworzeniu nici porozumienia między zwierzęciem a przewodnikiem. Istotą tej więzi jest wzajemne zaufanie i poczucie bezpieczeństwa, a tych nie da się osiągnąć bez wyznaczania granic i określenia czytelnych dla psa zasad.

Zrozumienie potrzeb czworonoga, pozwala łatwiej rozprawić się z jego “demonami” i tym się kieruję, szkoląc moich podopiecznych.

Z moim psem, temperamentnym Jack Russell Terrierem Hugo, trenuję Obedience oraz detekcję zapachów Nose Work. Szczególnie lubię połączenie tych dwóch dyscyplin, ponieważ pracujemy równolegle nad posłuszeństwem i emocjami psa, jak również rozwijamy jego naturalny talent – zmysł węchu.  


Visit Us On Facebook