Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Akebia pięciolistkowa w polskim klimacie
#1
Dzień dobry! Podoba mi się akebia pięciolistkowa, ale obawiam się, czy poradzi sobie zimą w naszym klimacie. Czy ktoś ma doświadczenie z jej mrozoodpornością?
Odpowiedz
#2
Akebia pięciolistkowa jest dobrze przystosowana do polskich warunków i wykazuje mrozoodporność do około -20°C. W surowsze zimy może przemarzać do poziomu śniegu, ale bardzo szybko regeneruje się wiosną, wypuszczając nowe pędy od podstawy. Młode rośliny warto dodatkowo zabezpieczyć ściółką lub agrowłókniną. Starsze egzemplarze zwykle radzą sobie bez większych problemów. Temat szerzej opisany jest, jak coś, pod tym adresem internetowym: https://gardenpunkt.pl/t/akebia/
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości