Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Operacja po uszkodzeniu stawu Lisfranca
#1
Dzień dobry! Mam do Was pytanie – czy po uszkodzeniu stawu Lisfranca zawsze potrzebna jest operacja? Słyszałem już różne opinie na temat.
Odpowiedz
#2
Nie zawsze jest potrzebna. W większości przypadków leczenie jest zachowawcze, czyli opiera się na rehabilitacji i stopniowym przywracaniu ruchomości stawu. Operacja jest konieczna tylko przy najcięższych urazach, np. zwichnięciu z pełnym rozejściem się powierzchni stawowych. Nawet po operacji nie można pomijać rehabilitacji – bez niej ryzyko chronicznego bólu, ograniczonej sprawności i zmian zwyrodnieniowych jest duże. Więcej o tej przypadłości można poczytać, jak coś, tutaj: https://rehabilitacja-arpwave.pl/uszkodz...tym-urazie
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości