08-19-2025, 02:20 PM
Dzień dobry! Mam do Was pytanie – czy po uszkodzeniu stawu Lisfranca zawsze potrzebna jest operacja? Słyszałem już różne opinie na temat.
|
Operacja po uszkodzeniu stawu Lisfranca
|
|
08-19-2025, 02:20 PM
Dzień dobry! Mam do Was pytanie – czy po uszkodzeniu stawu Lisfranca zawsze potrzebna jest operacja? Słyszałem już różne opinie na temat.
08-19-2025, 02:20 PM
Nie zawsze jest potrzebna. W większości przypadków leczenie jest zachowawcze, czyli opiera się na rehabilitacji i stopniowym przywracaniu ruchomości stawu. Operacja jest konieczna tylko przy najcięższych urazach, np. zwichnięciu z pełnym rozejściem się powierzchni stawowych. Nawet po operacji nie można pomijać rehabilitacji – bez niej ryzyko chronicznego bólu, ograniczonej sprawności i zmian zwyrodnieniowych jest duże. Więcej o tej przypadłości można poczytać, jak coś, tutaj: https://rehabilitacja-arpwave.pl/uszkodz...tym-urazie
|
|
|